Týždenný knižný update


UPDATE VOL 4             20. - 26.9.

Počas tohto týždňa som chcela stihnúť veľa vecí, no Maťka mieni, škola mení ˃͜˂. Avšak stihla som jednu besedu a tiež som stihla prečítať jednu milú knižku  ^͜^.

V utorok bola beseda a krst ku knižke Ako slaný karamel, ktorú napísala Lucia Olrinková. Táto žena pôsobí skutočne príjemne a je samý úsmev. No a teraz niečo na pobavenie :D. Doma mám od Lucky jednu knižku, zhodou okolností však druhý diel knižky Plakať som si zakázala. Popravde som ani nevedela, že to je druhá časť, pretože knižka sa ku mne dostala náhodou :´D.

Počas týždňa som začala čítať Dcéru zimy a aj som ju dočítala. Slovanská mytológia ma vždy zaujímala a musím povedať, že v tejto knižke sa mi páčilo spracovanie. Bolo to iné, no tak krásne iné ^͜^.


UPDATE VOL 3             13. - 19.9.

Hneď v pondelok som spravila nájazd do knižnice a odniesla si odtiaľ zopár kníh, ktoré som si chcela už dávnejšie prečítať. Medzi nimi aj knižku Návrh od Elle Kennedy, na ktorú som skutočne zvedavá.

Vo štvrtok prebehla beseda a krst knižky Dcéra zimy od Vladimíry Šebovej, čo bola veľmi krásna udalosť. Krstnou mamou nebol nik iný ako Ivica Ďuricová ^͜^. Celá táto akcia prebehla v trochu komornejšom znení, no stále to bolo príjemné.

Piatok som nedočkavo očakávala, pretože vyšlo pokračovanie série Fablehaven, takže so mnou čoskoro poputuje domov :D.  Poznáte túto sériu, čítali ste? Dajte vedieť v komentároch.

Počas týždňa som dočítala knižku Čierny jaguár a moje pocity sa veľmi nezmenili, bohužiaľ. Čoskoro bude recenzia, kde sa viac rozpíšem.

Hecla som sa a v priebehu týždňa vyšli až dve recenzie. Jedna na historický román Oheň v srdciach od Zuzky Šulajovej, nájdete TU a druhá na anglickú knižku The Midnight Library, ktorú nájdete TU.


UPDATE VOL 2             6. - 12.9.

Druhý septembrový týždeň sa u mňa niesol v celkom príjemnej knižnej spoločnosti ^͜^. Pustila som sa do čítania knižky Mačací kožuch a ťava pri Čínskom múre a poviem vám, že to bolo skvelé :D Trochu inak napísaný cestopis pri ktorom sa veľa nasmejete. Okrem toho som sa pustila aj do čítania štafety Čierny jaguár, z ktorej mám dosť zmiešané pocity :/. Snáď sa to postupne zlepší.

Čo sa týka knižných noviniek, vyšlo ich hneď niekoľko. Najväčší ošiaľ však spôsobilo pokračovanie knihy 365 dní s názvom Ten deň. Ak ste jednu z kníh čítali, dajte vedieť váš názor v komentári.

Tento týždeň opäť len jedna recenzia, a to na knižku zo štafety, Milovaný nevlastný brat. Nájdete ju TU.


UPDATE VOL 1             1. - 5.9.

Keďže prvý septembrový týždeň bol pomerne krátky, len od stredy, akosi sa toho nestihlo udiať toľko.

Vo štvrtok odhalila obálku svojej pripravovanej knihy Denisa Hoffer a je fakt pekná ^͜^. Teším sa keď bude knižka pekne v mojej knižnici.

Taktiež som sa pustila do čítania štafety od @veronicafayes_library, lebo konečne som bola viac doma. The Midnihgt Library som stihla v piatok aj dočítať, a teda bolo to silné. Recenzia bude čoskoro.

Asi väčšina z vás vie, že sa do kín dostalo tretie pokračovanie After. Nenechala som si ho ujsť, avšak šla som tam lem z jedného jediného dôvodu, chcela som sa zasmiať :D. Asi najviac ma pobavila slečna pár radov za mnou, keď pomaly na celú sálu na konci filmu zakričala: „A to je akože koniec?“. V tom momente som šla do kolien, vidno, že film vyhráva nad knihou :D.

V piatok som konečne z knižnice vytiahla aj Vlčí zámok od Liny Frankovej a po ceste v buse som prečítala aspoň pár strán ^͜^. Začiatok vyzerá dosť tajomne a som zvedavá aké to celé bude. Avšak už teraz mám vďaka tým niekoľkým stranám pocit, že to bude ešte lepšie ako Hadí zámok.

Aktuálne čítam vrámci štafety od @mojeknizkovo S pozdravem Carter. Som len na začiatku, no ide to celkom rýchlo. Sú tam dosť vtipné momenty a aj celé scény a aj hlavný hrdinovia sa dajú zniesť :D.

Tento týždeň vyšla recenzia na knižku Srdce pre Mirku a pozrieť si ju môžete TU.

 

 

Keďže je toto prvý update na blogu, napíšte mi čo by ste v takomto týždennom zhrnutí ešte uvítali. Ďakujem za spätnú väzbu a vidíme sa zase o týždeň s ďalším updatom.


Komentáre